محل تبلیغات شما

پیامنوروزی حضرت آیت‌الله ‌ای به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸:

رهبر انقلاب سال ۹۸ را سال رونق تولید» اعلام کردند/ مشکل اساسی کشور،همچنان مشکل اقتصادی است

مقاممعظم رهبری در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ تاکید کردند "میخواهممسئله‌ی تولید را به عنوان محور فعّالیّت قرار بدهم. مقصود خود از تولید را ان‌شاءاللهدر سخنرانی روز اوّل سال توضیح خواهم داد که منظور از تولید چیست. تولید اگرچنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناءکشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، همحتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند."

کد خبر:۸۸۷۰۰۴

تاریخ انتشار:۰۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۸21 March 2019

به گزارش تابناک اقتصادی؛ حضرت آیت‌الله ‌ای رهبر انقلاب اسلامی درپیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸،سال جدید را سال رونقتولید» نام‌گذاری کردند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامیبه شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الابصار یا مدبّر اللّیل و النّهار یا محوّل الحول و الاحوالحوّل حالنا الی احسن الحال.
خدا را شکرگزارم که مقدّر فرمود امسال هم عید نوروز را که با میلاد مسعود امیرمؤمنان و مولای متّقیان همزمان شده است، به ملّت عزیز ایران تبریک عرض کنم؛ عیدتانمبارک هم‌میهنان عزیز! امیدوارم همه‌ی شما با سعادت، با سلامت جسمی، با دل شاد وبا توفیقات روزافزون مادّی و معنوی ان‌شاءالله این سال جدید را بگذرانید. تبریکویژه عرض میکنم به خانواده‌ی معظّم شهیدان و به جانبازان عزیز و خانواده‌های آنها،و درود فراوان میفرستم به روح مطهّر امام بزرگوار و ارواح مطهّر شهیدان.
 سال پُرماجرایی را گذراندیم. در این سالی که گذشت، ملّت ایران به معنی واقعیخوش درخشید. دشمنان نقشه‌ها کشیده بودند، نقشه‌ها داشتند برای ملّت ایران. صلابتملّت و بصیرت ملّت و همّت جوانان، نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد. در مقابلِتحریمهای شدید و به قول خودشان بی‌سابقه‌ی آمریکا و اروپا، ملّت ایران، هم در عرصه‌یی، هم در عرصه‌ی اقتصادی یک واکنش محکم و مقتدرانه‌ای از خود نشان
 در عرصه‌ی ی، مظهر این واکنش راه‌پیمایی عظیم بیست‌ودوّم بهمن و موضع‌گیری‌هایمردم در طول ماه‌های این سال بود. مظهر موضع‌گیریِ تقابل اقتصادی، [عبارت است از]افزایش ابتکارات علمی و فنّی، افزایش چشمگیر شرکتهای دانش‌بنیان، افزایش تولیداتزیربنائی و اساسی داخلی که از جمله همین چند روز قبل از این، افتتاح فازهای متعدّدگاز جنوب کشور و قبل از آن، افتتاح پالایشگاه بزرگ بندرعبّاس و از این قبیلکارهایی که انجام گرفته، بود. بنابراین ملّت در مقابل دشمنیِ دشمنان و خباثتدشمنان توانست قدرت خود، هیبت خود، و عظمت خود را نشان بدهد و آبروی ملّت ما وآبروی انقلاب ما و آبروی نظام جمهوری اسلامی ما بحمدالله افزایش پیدا کرد.
مشکل اساسی کشور، همچنان مشکل اقتصادی است؛ بخصوص در این ماه‌های اخیر، مشکلات معیشتیمردم زیاد شد. بخشی از اینها مربوط است به مدیریّتهای نارسا در زمینه‌ی مسائلاقتصادی که اینها حتماً بایستی جبران بشود. برنامه‌هایی وجود دارد، تدابیریاندیشیده شده که ان‌شاءالله این تدابیر در طول سال جاری، سالی که امروز از اینلحظه شروع میشود -سال
۹۸- بایستیبه ثمر بنشیند و مردم آثار آن را احساس بکنند. آنچه من عرض میکنم، این است کهمسئله‌ی فوری کشور و مسئله‌ی جدّی کشور و اولویّت کشور فعلاً مسئله‌ی اقتصاد»است. در مسئله‌ی اقتصاد مسائلی که داریم زیاد است: بحث کاهش ارزش پول ملّی یکمسئله‌ی مهم است، بحث قدرت خرید مردم همین جور، بحث مشکل کارخانه‌جات و کم‌کاری واحیاناً تعطیل بعضی از کارخانه‌جات از این قبیل است. اینها مشکلات است. آنچه منمطالعه کردم و از نظر کارشناس‌ها استفاده کردم، کلید این همه، عبارت است از توسعه‌یتولید ملّی».
سال
۹۷ را ما سال حمایت از کالایایرانی» اعلام کردیم. نمیتوانم بگویم که این شعار به طور کامل عملی شد، امّامیتوانم بگویم این شعار به صورت وسیعی مورد توجّه قرار گرفت و در بسیاری از موارد،این شعار از سوی مردم مورد استقبال قرار گرفت و عمل شد و همین قطعاً تأثیر خواهدداشت. امسال مسئله‌ی تولید» مطرح است. میخواهم مسئله‌ی تولید را به عنوان محورفعّالیّت قرار بدهم. مقصود خود از تولید را ان‌شاءالله در سخنرانی روز اوّل سالتوضیح خواهم داد که منظور از تولید چیست. تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هممیتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنانرا تأمین کند، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزشپول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند. لذاست که مسئله‌ی تولید به نظر من مسئله‌یمحوری امسال است؛ لذا من شعار را امسال این قرار دادم: رونق تولید». باید همه تلاش کنند تولید درکشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیریدر کشور محسوس باشد. اگر این [طور] شد، امیدواریم که ان‌شاءالله حلّ مشکل اقتصادیراه بیفتد.

سلام و صلوات و درود قلبی خودم را به پیشگاه ولیّ‌عصر (ارواحنا فداه) عرض میکنم ودعای آن بزرگوار را برای شما ملّت عزیز مسئلت میکنم و سعادت ملّت ایران و همه‌یملّتهایی که نوروز را گرامی میدارند، از خدای متعال مسئلت میکنم.

والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته

Top of Form

1729- دنباله بیانه دوم انقلاب از رهبری

1228- دنباله بیانیه مقام رهبری به گام دوم انقلاب....

1727- بیانیه مقام رهبری گام دوم انقلاب خطاب به ملت و جوانان....

سال ,تولید ,هم ,مسئله‌ی ,ملّت ,مشکل ,هم میتواند ,کند، هم ,تولید را ,از تولید ,میتواند مشکل ,حدود زیادی برطرف ,رهبر انقلاب اسلامی ,میتواند مشکلات معیشتی ,میخواهم مسئله‌ی تولید

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مطالب اینترنتی Manuel's style lautcovinis دبیرستان دخترانه نرجس ناغان نمایندگی مجاز تعمیرات سامسونگ،ال جی،دوو tumbpadeaba Bobby's collection adehdehol ویزای استرالیا خانه خدا در سال 1269 هجری شمشی